Гачки 

Гачки

Не можна уявити рибальську снасть без такого елемента як рибальський гачок. Якщо замість вудилища можна використовувати просту, довгу палицю а замість волосіні пристосувати якийсь шнур або тонкий канат, то з гачком доведеться дуже серйозно повозитися. Як стверджують історики, перша згадка про рибальські гачки знаходять ще 30 тисяч років тому, уявіть, набагато старше пірамід. Перші гачки виготовлялися з каменю, з кісток тієї ж риби або з дерева. Деякі дійшли і до наших днів, дерев'яними плаваючими гачками і зараз користуються при ловлі деяких видів оселедця, народи півночі. До сьогоднішніх днів рибальський гачок не змінився, він так само має цівку, жало і вушко. У сучасній рибалці рибалці представлений великий вибір рибальських гачків різної конфігурації і розмірів. Так для ідентифікації розміру використовують нумерацію. Вітчизняна нумерація грунтується на відстані кінчика жала до цівки, чим більше відстань, тим більше розмір. В європейської, японської або фінської нумерації все навпаки, чим менше розмір тим більше гачок. В інтернеті повно сіток перекладу нумерації по країнам, ось одна з них:

Так само виробляються гачки і різні за формою, у деяких довгу цівку, у яких то жало, злегка повернене на бік, мета такого розмаїття в тому що рот, зуби у всіх риб розташовані по різному у яких то нижче у яких то вище. Вдало підібраний гачок зробить риболовлю більш продуктивною, буде менше сходів. Наприклад гачки на карася можна поставити довгу цівку, а для окуня, короткий цівку але більше загнуте жало з додатковим шипом.
Останнім часом мають популярність гачки різного кольору, білі, жовті, або з позолотою, вважається що гачок маскується в приманки і якщо кінчик жала оголитися, то риба не помітити кінчик жала і буде клювання. При лові на кукурудзу можна поставити гачок жовтий а на опариша білий і так далі.
Тема рибальських гачків, це ціла наука практика і в одній статті не розкриєш, головне вибирайте гачки за розміром приманки і розміром риби.